How much do you pay for ONE week's worth of groceries? This includes whatever you normally purchase along with your food (ie.shampoo, cigarettes, etc.)
I am assuming everyone gets paid bi monthly. If so, then give us the cost for the 2 weeks if you happen to buy all your groceries at once.
I get paid bi monthly along with my husband, but on alternating weeks so I do one week at a time.
It costs me about $150 a week.
I am assuming everyone gets paid bi monthly. If so, then give us the cost for the 2 weeks if you happen to buy all your groceries at once.
I get paid bi monthly along with my husband, but on alternating weeks so I do one week at a time.
It costs me about $150 a week.
Comment